Agri Germ 2000

agri-germ-2000

Agri Germ 2000 jest złożonym preparatem dezynfekcyjnym o bardzo szerokim spektrum działania: bakteriobójczo, grzybobójczo, wirusobójczo.

Zaleca się stosowanie na fermach drobiu w pustych obiektach lub w obecności ptaków. Agri Germ 2000 działa bardzo szybko i jest aktywny nawet w twardej wodzie i przy obecności zanieczyszczeń organicznych. Agri Germ 2000 może być stosowany w zwalczaniu: wirusów np.: pryszczycy, Gumboro, NCD, ERS (reowiroza kurcząt), Pneumowirusy (TRT, SHS), Coronavirusy, Avibirnavirus, Cirkowirusy, Avipoxvirus etc. oraz bakterii i grzybów np.: Staphylococcus aureus, Streptococcus faecium, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Salmonella Enteritidis, Salmonella Typhimurium, Bacillus cereus, Eimeria, Ornithobacterium rhinotracheale (ORT), Candida albicans, Aspergillus fumigatus, Mycobacterium smegmatis, , Saccromyces cerevisiae, Penicillum verrucosum var., Cyclopium, Pasteurella multocida, Rimerella anatipastifer, Erysipelothrix rhusiopatiae, Bordetella avium i innych cżesto spotykanych na fermach drobiu. Działa w sposób długotrwały i nie powoduje uodparniania się drobnoustrojów gwarantując bezpieczeństwo stosowania. Substancjami czynnymi w Agri Germ 2000 są: chlorek di-decylo di-metylo amoniowy, glioksal, aldehyd glutarowy, formaldehyd – dzięki czemu jest doskonałym zamiennikiem Virocidu.

Stosowanie Agri Germ 2000

Dezynfekcja pustego kurnika poprzez oprysk: ściany, sufity, podłogi, poidła, pipety, koryta, obiegi wody, klatki, zbiorniki, silosy etc. Należy stosować w stężeniu 0,5% (5ml/L) na powierzchniach metalowych, nie zanieczyszczonych materią organiczną. Na powierzchniach porowatych i zanieczyszczonych zaleca się stosowanie roztworu 1% (10ml/l). W przypadku silnego skażenia można zastosować maksymalnie 3% roztwór (30ml/l). Roztwór można nanosić na odkażane powierzchnie poprzez polewanie, rozpylanie, mycie-szczotkowanie, zamaczanie, pozostawiając do działania.

Dezynfekcja pustego kurnika poprzez zamgławianie: Można używać w zamgławiaczach termicznych, należy wprowadzić do aparatu produkt skoncentrowany lub rozcieńczony np.: do 50 %. Rozpylić należy ok. 2ml produktu skoncentrowanego na m3 pomieszczenia. Pozostawić do działania na 3 godziny, przy zamkniętych drzwiach i oknach.

Dezynfekcja w obecności zwierząt (ściany, przegrody, podłogi, ściółka): Należy stosować roztworu 1% (10ml/L). Roztwór należy rozpylać za pomocą spryskiwacza kilka razy w tygodniu. Nie rozpylać bezpośrednio na zwierzęta.
Brodziki i maty dezynfekujące obuwie i koła: Należy stosować roztwór o stężeniu 3% (30ml/L), który należy regularnie odnawiać.

Sprawdź cenę preparatu – kliknij tutaj