Virkon

virkon

Virkon S jest uniwersalnym preparatem do mycia i dezynfekcji o bardzo szerokim spektrum działania.

Preparat Virkon S to środek do dezynfekcji o szerokim zastosowaniu, który zapewnia skuteczne działanie przeciw wirusom i bakteriom w różnych warunkach. Jego elastyczność pozwala na stosowanie go w niskich temperaturach, twardej wodzie, na powierzchniach porowatych oraz w obecności zanieczyszczeń organicznych.

Virkon S wykazuje działanie bójcze wobec wirusów, bakterii, grzybów oraz grzybów drożdżopochodnych i pleśni np. Aspergillus sp., Candida sp., Trichophyton sp. i Microsporum sp. Virkon S zalecany jest przez PIWet do dezynfekcji w przypadku wystąpienia Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) stężeniu 1-2%. Substancją czynną jest: Bis(proksymonosiarczano)bis(siarczan)penta potasu (monosiarczan potasu). Virkon S nie pozostawia plam, nie drażni i rozkłada sie w środowisku.

Virkon S można używać do dezynfekcji pomieszczeń dla zwierząt, sprzętu i środków transportu oraz jaj wylęgowych i wody przeznaczonej do picia dla drobiu w stężeniu 1-3% w ilości 200-300ml/m2.

Virkon S jest idealny do dezynfekcji powierzchni, urządzeń i wyposażenia w higienie weterynaryjnej, środków transportu, a także do oprysków i zamgławiania. Skuteczność preparatu potwierdzona jest już po 10 minutach od jego zastosowania, a jego działanie jest skuteczne niezależnie od stopnia zabrudzenia czy temperatury.

Virkon S jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują skutecznej dezynfekcji w różnych warunkach i wymagają produktu o szerokim spektrum działania. Jego skuteczność w walce z wirusami i bakteriami zapewnia pewność, że powierzchnie, urządzenia i środki transportu są czyste i bezpieczne.

Sprawdź cenę preparatu Virkon – kliknij tutaj